1. Ana Sayfa
  2. Genel

Burç Yorumları

Burç Yorumları
Burç Yorumları
0

Burçlar dünya genelinde astroloji ile ilgilenen ve buna inan insanların merak ettiği konulardan biridir. Genel olarak tüm burçlar ve burç yorumları şu şekildedir:

Koç (21 Mart – 19 Nisan)

Koç (21 Mart - 19 Nisan)

Koç öncü ve cesur nitelikleri ile burçların lideridir. Cesur ve maceracıdırlar ve başkalarının gidemeyeceği bilinmeyen bir bölgeye saldırmaktan korkmazlar. Kalbinde ebedi bir çocuk olan Koç, enerjik ve agresiftir, yaşam coşkusuyla doludur. Öfkelenmek için hızlı olabilirler, ama aynı zamanda gülmek ve devam etmek için de istekli olabilirler. Bu insanlar hırslı, aktif ve dürüst olma eğilimindedir, kendilerini yaşamın her bir olasılığına açmaya isteklidirler. Koç bağımsızdır ve ateşli kişiliklerini dünyayla paylaşmaktan hoşlanırlar.

Boğa (20 Nisan – 20 Mayıs)

Boğa (20 Nisan – 20 Mayıs)

Boğalar şehvetli, kararlı ve sadık karakterlere sahiptirler. Her şeyden önce güven ve istikrara değer verir. Hayattaki daha ince şeylerden zevk alırlar ve duyguları sayesinde hissettikleri şeylere inanırlar. Güzelliğe ve zevk aldıkları şeylere çekilirler. Kendilerini tamamen inandıkları şeye adarlar. Bu insanlar özellikle çalışkandır ve hayata pratik bir yaklaşım benimsemeyi severler. Bu genellikle para konusunda sıkıntı çekmemelerini ve becerileri ile yeteneklerine odakladıklarında bir mıknatıs gibi onlara çekmelerini sağlar. Bu azim özel yaşamlarında da geçerlidir çünkü onlar uzun vadeli sevgi ve hoş ilişkiler arayan romantiklerdir. Bununla birlikte boğalar değişime karşı çok dirençlidir. Bu da onları bakış açılarını değiştirmenin çok zor olduğu anlamına gelir. Özellikle boğa erkekleri aile kurma konusunda en baskıcı olan burçlar arasındadır.

İkizler (21 Mayıs – 21 Haziran)

İkizler (21 Mayıs – 21 Haziran)

İkizler burcu en hızlı ve en girişken burçlar arasındadır. Dünyanın son derece entelektüel bir görüşünü benimserler, her şeyi ve herkesi öğrenmeye hazırlar. Usta girişimciler olarak, başkalarıyla bağ kurmada, esnek ve çok yönlü olma konusunda yeteneklidirler. İkizler burcu genellikle dengesiz tavırları ile bilinen burçlardır. Bunun sebebi onların hayatında değişimin olmazsa olmaz unsurlardan biri olmasıdır. İkizler burçları değişimleri ve eğlence gibi zevkleri çok severler. Bu özellikleri özel hayatlarına da yansıyarak uzun ilişkiler kurmakta daha başarısız olmalarına neden olur.

Yengeç (21 Haziran – 22 Temmuz)

Yengeç (21 Haziran – 22 Temmuz)

Hassas, duygusal ve alıcı olan Yengeçler genellikle kalplerini inandıkları her şeye tamamen koyarlar. Bununla birlikte yengeç burçlarının yumuşak yüzlerinin görülmesi için sert kabuklarının kırılması gerekir. Yengeç burçları genel olarak hayatta ya hep ya hiç diyen burçlar arasında ilk sıradadır. Yengeç burçları özel hayatlarında da kabukları olan fakat zaman zaman da flörtöz tavırlar sergileyebilen burçlardır. Özellikle yengeç kadınları ebeveynlik konusunda en başarılı olan kişilerdendir çünkü anaç bir karaktere sahip olurlar. Bu anaçlık sadece evlatlarına değil değer verdikleri herkese karşı geçerli olur. Bütün bu yumuşak özelliklerine karşıt olarak yengeç burçları kin duygusu beslediklerinde intikam almayı en çok seven burçların başındadır. Burç yorumları üzerinden yola çıkıldığında yengeç burcunun damarına basıldığında en tehlikeli burç olduğu görülür.

Aslan (23 Temmuz – 22 Ağustos)

Aslan (23 Temmuz – 22 Ağustos)

Yaratıcı, hevesli ve dramatik Aslanlar, hayatı sonuna kadar yaşamayı severler. Kendilerini kolayca ortaya koyma ve kalabalığın arasından sıyrılma yeteneği veren doğuştan gelen bir güven ve ışıltıya sahip olma eğilimindedirler. Aslanlar zaman zaman kibir olarak adlandırılabilecek kadar yüksek iddialı bir yapıya sahiptirler. Buna rağmen, Aslanlar son derece sadık, romantik ve sanatsaldır. Sevgilerine layık gördükleri kişilere karşı da oldukça cömert olabilirler.

Başak (23 Ağustos – 22 Eylül)

Başak (23 Ağustos - 22 Eylül)

Pratik, çalışkan ve analitik olan Başaklar, herhangi bir durumun ayrıntılarını değerlendirmede ve çözümler bulmada son derece yeteneklidir. Onlar doğuştan organizatörlerdir ve tutarlılığa değer verirler. Hedeflerine ve planlarına çok fazla yatırım yaparlar, ancak işler başlangıçta bekledikleri gibi gelişmezse çok sinirli hale gelebilirler. Bu mükemmeliyetçilik, bir saplantıya dönüşebilecek bir şeydir. Azimleri nedeni ile en karışık durumlarda bile yepyeni ve sağlam bir düzen yaratabilirler. Başak burçları hijyen konusuna da çok önem verirler. Buna ek olarak özel hayatlarında da istikrar ve düzen ararlar.

Terazi (23 Eylül – 22 Ekim)

Terazi (23 Eylül – 22 Ekim)

Sosyal ve diplomatik olan Teraziler, her şeyden önce barışa ve dengeye değer verir. Hayatta ve ilişkilerinde adalet için çaba gösterirler. Ayrıca kendilerini güzellik ve lüksle çevrelemek için doğal bir eğilimleri vardır. Ebedi romantikler olarak, ilişkiler ve ortaklıklar isterler. Ancak, bu bazen onları karşılıklı bağımlılığa yönlendirebilir. İletişimde yetenekli olan Teraziler aynı zamanda mükemmel müzakerecilerdir.

Akrep (23 Ekim – 21 Kasım)

Akrep (23 Ekim – 21 Kasım)

Yoğun, tutkulu ve kurnaz Akrepler ya hep ya hiç türünden insanlardır. Başkalarını büyülemek, güçlü zihinlerini ve auralarını durumlara ve ilişkilere hükmetmek için kullanmak için doğal bir yetenekleri vardır. Her şeyden önce samimiyet ve psikolojik derinlik isteyerek, gözlerini diktikleri her şeyi kazanmak ve fethetmek için dünyayı bir oyun gibi görebilirler. Karşı konulmaz bir kaliteyle, Akrepler oldukça gizli cinsel fantezilere sahip olabilir. Akrepler aslında bir durumun daha iyi veya daha kötüsü için ilerlemesine bakmadan saplantılı bir şekilde tutku ile peşinden koşarlar.

Yay (22 Kasım – 21 Aralık)

Yay (22 Kasım - 21 Aralık)

Maceracı, spontane ve iyimser olan Yaylar, her şeyden önce rahatlık ve keşif ister. Kafese alınmayı ve hayatın onlara sunduğu herhangi bir şeyden geri kalmayı redderler. Kendilerine ve dünyaya daha fazla şey öğretecek yeni fikirler, ilişkiler ve deneyimler ararlar. Bununla birlikte dürtüsel davranmaları nedeni ile tutarlı olma konusunda sıkıntı yaşarlar. Yaylar özgürlüklerine çok değer verdiklerinden bir şeye bağlı olmayı sevmezler fakat yüksek egoları yüzünden kendilerine bağımlı olmasını isteyebilirler. Özellikle yay erkekleri en çapkın burçların başında gelir. Yay burçları herhangi bir şeyi hissetmeden söylemezler.

Oğlak (22 Aralık – 19 Ocak)

Oğlak (22 Aralık – 19 Ocak)

Hırslı, içine kapanık ve sabırlı Oğlaklar, sağlam bir temeli olan bir hayat kurmak isterler. Bu çoğu zaman onları özellikle çalışkan olmaya, kariyer ve finansal başarı yaratmaya odaklanmaya yönlendirir. Bununla birlikte, güçlü uzun vadeli ilişkilere ve aynı zamanda kişisel başarılar gibi hissettiren bir aile yaşamına sahip olmaya değer verirler. Bu insanlar disiplinli ve kararlıdır. Oğlaklar başkalarıyla daha iyi bağlantı kurmak için sağlam bir mizah anlayışına sahip olma eğilimindedir. Bunlara ek olarak oğlak burçları hislerinden çok mantıklarını kullanarak hareket ederler.

Kova (20 Ocak – 18 Şubat)

Kova (20 Ocak – 18 Şubat)

Entelektüel, bağımsız ve düşünceli olan Kovalar, genellikle inançlarına ve fikirlerine derinden odaklanırlar. Evrenin ve toplumun etraflarında nasıl işlediğine dair sağlam algılarını daha iyi oluşturmak için bilgiye açlar. Temel fikirleri oluştuktan sonra bakış açılarından tereddüt etmezler. Bu durum onların çoğu durumda sabit fikirli olmalarına yol açar. Kova burçları dominant karaktere sahip olan burçlardır. Bundan dolayı hislerine dışa vurmayı sevmezler ve zaten hislerini dışa vurmakta zorlanırlar.

Balık (19 Şubat – 20 Mart)

Balık (19 Şubat – 20 Mart)

Yaratıcı, sezgisel ve duygusal olan Balık burçları en değişik burçlar arasındadır. Balık burçları da duygularına çok önem verirler. Bu duygulara aşırı önem verme durumundan dolayı zaman zaman bağımlılık konusundan zarar görebilirler. Balık burçları öfke ve heyecan seviyesi en yüksek burçlar arasındadır. Balık burçları tutarlılık konusunda problem yaşayan burçlar arasındadır. Burç yorumları üzerinden yola çıkıldığında balık burçlarının son burç oldukları için her burçtan farklı özellikler aldıkları görülür.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap