1. Ana Sayfa
  2. Bilgi

Instagram Fotoğraf Kırpmadan Nasıl Atılır?

Instagram Fotoğraf Kırpmadan Nasıl Atılır?
Instagram Fotoğraf Kırpmadan Nasıl Atılır
0

Instagram fotoğraf kırpmadan nasıl atılır? Instagram tüm dikey gönderileri 4’e indirir. 5, portre videosunun veya fotoğrafın bir kısmının kırpılacağı anlamına gelir. Ancak Instagram ’da paylaşım yapmadan önce beyaz bir arka plan eklerseniz 9’un tamamını gönderebilirsiniz. 16 kırpılmamış portre.

Instagram tüm dikey gönderileri 4’e indirir. 5. Video 30 saniyeden uzunsa Reel’de çalışmaz. Bu, tam bir 9 ekleyemeyeceğiniz anlamına gelir.

Normal Instagram video gönderilerinde 16 video. Telefonunuzda, TikTok’ta veya Snap’te bir ekran görüntüsü alırsanız, bir video klip çekerseniz veya akışınıza bir hikaye gönderirseniz, Instagram, yeniden boyutlandırmadığınız sürece bunun bir bölümünü kırpmanıza izin verir.

Instagram fotoğraf kırpmadan nasıl atılır?

Instagram ‘da tam dikey bir video veya görseli kırpmadan nasıl yayınlarsınız: 5, Kare yapmak için beyaz bir arka plan ekleyin. Ardından, fotoğraflarınızı ve videolarınızı kırpmadan veya yeniden boyutlandırmadan gönderebilirsiniz. Bu teknik resimler, GIF’ler ve videolar için iyi çalışır. İşte adım adım bir kılavuz:

  1. Aracı yeniden boyutlandırmak için yükleyin
  2. Bir arka plan ekleyin
  3. İndirin ve paylaşın

Adım 1: Yeniden Boyutlandırma Aracına Yükle

Kapwing Resize’ı açın ve göndermek istediğiniz portre veya portre fotoğrafını yükleyin. Kapwing’s Resizer’ı çevrimiçi olarak kullanmak ücretsizdir, bu nedenle bir uygulama indirmenize gerek yoktur. Resimleri, GIF’leri ve videoları destekler.

Not: Fotoğrafı düzenlemek veya filtre eklemek istiyorsanız, yeniden boyutlandırmadan önce bunu yaptığınızdan emin olun. Bu şekilde beyaz arka plan herhangi bir renk değişikliğinden veya ayarlamasından etkilenmeyecektir.

Adım 2: Arka Planları Yeniden Boyutlandırma ve Ekleme

Instagram için bir seçenek (Kapwing ayrıca 16’yı destekler: 9 YouTube ve diğer biçimler için yeniden boyutlandırma). Arka plan rengini değiştirebilir, yakınlaştırmak, kırpmak ve kenarlıklar eklemek için Kapwing’in yakınlaştırma ve hizalama araçlarını kullanabilirsiniz. Önizleme gönderinizin görünümüyle eşleştiğinde, Görüntüyü Dışa Aktar’ı tıklayın.

Instagram akışınıza daha fazla dikey alan sağlamak için gönderilerinizi 4 olarak yeniden boyutlandırabilirsiniz. 5 (Kapwing’in “FB/Twitter Portresi” seçeneği).

  1. Adım: İndirin ve Paylaşın

Instagram fotoğraf kırpmadan nasıl atılır? Birkaç dakika sonra görseliniz veya videonuz indirilmeye hazır olacaktır. Hesabınıza giriş yaparak Kapwing filigranını ücretsiz olarak kaldırabilirsiniz. Fotoğrafınızda/videonuzda 1 olduğundan: Artık 1 en boy oranıyla ve kırpma olmadan indirebilir ve Instagram’a gönderebilirsiniz.

Kapwing hesabınıza giriş yapmadıysanız, Google veya Facebook hesabınızla giriş yapın veya kaydolun. Kapwing hesabınıza giriş yaptığınızda sağ alt köşedeki filigran kaldırılan son resimden değiştirilmiştir.

Umarız bu makale, kırpılmamış portre videolarınızı ve portre fotoğraflarınızı dünyayla paylaşmanıza yardımcı olur! Kapwing’in tek tıklamayla düzenleyicisi, düzenleme deneyimi olmayan kullanıcılar için tasarlanmıştır.

En iyi instagram boyutu Portre fotoğrafçılığı için en iyi Instagram oranı 4’tür. 5. Başka bir deyişle, 1080×1350 pikselden daha büyük bir görüntünüz varsa, fotoğrafı gerekli boyuta sığdırmak için kırpmanız gerekecektir.

Dikey fotoğraflar, siz resimler arasında gezinirken akışınızda daha fazla yer kapladıkları için daha büyük bir etkiye sahip olabilir. Dikey veya dikey fotoğrafları kırpmadan feed’inize göndermek nispeten kolaydır. Pek çok adım adım kılavuz mevcuttur, ancak aşağıdaki kılavuzlara da başvurabilirsiniz.

Boyundan daha geniş bir şeyin fotoğrafını çekerseniz, bunun kare bir Instagram profil ızgarasında nasıl görüneceğini düşünün.

Instagram Fotoğraflarınızın Boyutunu Neden Büyütmek İsteyebilirsiniz?

Instagram ayarlarınızda Orijinal fotoğrafları kaydet özelliğini etkinleştirdiyseniz, düzenlenen tam çözünürlüklü fotoğraflarınız cihazınızın fotoğraf kitaplığına kaydedilir.

Fotoğraflarınızı baskı, resimli kitap veya yüksek çözünürlük gerektiren diğer amaçlar için kullanmayı planlıyorsanız, lütfen daha sonra kullanmak üzere yeterince büyük bir Instagram resmi gönderin.

Sosyal medyadaki fotoğraflar her zaman büyütülür. Lütfen mümkünse 1080 piksellik bir kare gönderin. Gelecek yıl en yüksek kaliteli görüntüleri yeniden kullanabilmek istiyorsanız, onu daha da büyütün. Belki o zamana kadar daha da büyük olacak.

Ayrıca bknz: Instagram Profil Büyütme

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap