1. Ana Sayfa
  2. Bilgi

Instagram Reels Boyutu Nedir?

Instagram Reels Boyutu Nedir?
Instagram Reels Boyutu
0

Instagram reels boyutu nedir, hangi boyutları seçmeliyiz ve reels boyutu önemli mi gibi sorulara yanıt arayacağız. Yanlış en boy oranına veya boyuta sahip resim veya videolar yüklemek, kötü sonuçlar vermeye devam edebilir. Şekil kötüyse, gerilir veya bozulur. Çok büyük? Hoş olmayan bir hasat yaşayabilirsiniz. Düşük çözünürlüklü ortam yüklemek, ekranı dolduracak şekilde ölçeklendiğinde çirkin, pikselli bir nihai ürün riski taşır.

Instagram reels boyutu nedir? Tabii ki, bu dünyanın sonu değil. Ancak markanızı kesinlikle iyi göstermezler (aradığınız izlenim “profesyonel olmayan özensizlik” değilse). Makaranın içeriği Oscar’a layık bir performans olsa bile, garip bir şekilde esneyen çerçeve, izleyiciyi o andan ve belki de bir sonraki videodan çekiyor.

Ve işte Instagram makara boyutunu önemsemek için başka bir iyi neden. Instagram Reels algoritması, yüksek kaliteli resimlere sahip videoları tercih etme eğilimindedir. Bu nedenle, videonuzu düzenlerken ve yüklerken doğru Instagram makara boyutunu kullanmak, şaheserinizin geniş çapta paylaşılma şansını artıracaktır.

Instagram Reel Boyutu 2023

Bunlar, 2022 için Instagram reel boyu 1080 piksel genişliğinde ve 1920 piksel yüksekliğinde resim ve fotoğraflar yükleyin, ancak bu sayfaya yer işareti koyduğunuzdan ve güncellemeler için düzenli olarak kontrol ettiğinizden emin olun. Çünkü diğer tüm sosyal medya boyutları gibi Instagram reel boyutları da sonsuza kadar sabit değildir.

Instagram güncellendikçe, bu boyutlar ve boyutlar, uygulamanın yeni düzenine uyum sağlamak için değişebilir.

Instagram Reel Kapak Boyutu: 1080 piksel X 1920 Piksel

En boy oranı: 9:16

Belirtilen yükleme boyutu: 1080 piksel x 1920 piksel.

Bu dünyada kontrol edebileceğimiz çok az şey var. Şans eseri, Instagram reel kapak fotoğrafınız bunlardan biri.

Instagram Reel kapağı nasıl seçilir:

  1. Bir Instagram rolü oluşturun ve İleri’ye tıklayın.
  2. Artık paylaşılan ayarlardasınız. Küçük resme (“Kapak” yazan) dokunun
  3. Videonuzdan kareler ekleyin veya fotoğraf albümünüzü izlemek için Film Reelsundan Ekle’ye dokunun.
  4. Resmi kırpmak istiyor musunuz? Konumu, boyutu değiştirmek ve yeniden boyutlandırmak için paylaşım ayarları ekranında “Profil resmini kırp”a dokunun.

Instagram Makarası Küçük Resim Boyutu: 1080 piksel x 1080 Piksel

En boy oranı: 1:1

Ekran boyutu: 1080 piksel x 1080 piksel

Belirtilen yükleme boyutu: 1080 piksel x 1920 piksel

Instagram makarası kapağınız için mükemmel görüntüyü seçtikten sonra onu ana akışınızda ızgara özellikli bir küçük resim olarak kırpabilirsiniz.

Instagram Reels Boyutu Nedir
Instagram Reels Boyutu Nedir

Instagram Reel Boyutu: 1080 Piksel x 1920 Piksel

Tam ekran modunda en boy oranı: 9:16

İnstagram beslemesi en boy oranı: 4:5

Belirtilen yükleme boyutu: 1080 piksel x 1920 piksel.

Instagram Reel kaydederken veya düzenlerken en boy oranının izleyicilerinizin nereye baktığına bağlı olarak değişeceğini unutmayın.

Tüm izleyicilerinizin harika bir deneyim yaşamasını istiyorsanız (değil mi?!), videonuzun en önemli öğelerinin çerçevenin merkezinde olduğundan ve çerçevenin kenarlarında hiçbir önemli öğenin gizlenmediğinden emin olun. Onu kaybedebilirsin.

Ayrıca alt yazılar ve yorumlar tam ekran modunda makaraların alt kısmında görüntülenir. Bu, önemli içeriği ekran kenarlarından uzak tutmak için başka bir iyi nedendir.

Instagram, 1080 pikselden daha geniş olan her şeyi 1080 piksele yeniden boyutlandırır.

Tersine, resimler ve videolar minimum 320 px kalınlığında olmalıdır.

Bundan daha küçük olan her şey otomatik olarak 320 piksele ölçeklenir.

Genişliği 320 ile 1080 piksel arasındaki görüntüler, fotoğrafın en boy oranı 1,91 arasında olduğu sürece orijinal çözünürlüklerini koruyacaktır.

Instagram Kaydırma Çerçeve Boyutu

1080 Piksel x 1920 Piksel

Instagram rulonuzun doğru orantılı olduğundan ve gerilmediğinden veya kırpılmadığından emin olmak ister misiniz? 1080 piksel genişliğinde ve 1920 piksel yüksekliğinde resim ve fotoğraflar yükleyin.

Haber akışlarında makaraları görüntüleyen Instagram kullanıcıları için görüntü boyutunun değiştiğini unutmayın. Instagram rolünüzü 4’e indiriyor.

Ayırca bknz: Instagram İletişime Geç Butonu

İlginizi Çekebilir
Yaz Kursu Başvuru

Yazar Hakkında

Yorum Yap