1. Ana Sayfa
 2. İş Başvurusu

Yemek Sepeti İş İlanları

Yemek Sepeti İş İlanları
1

Yemek Sepeti, 2001 yılında kurulmuş olan Türkiye’nin ilk yemek sipariş sitesidir. Yemek Sepetinin yemek hizmetine ek olarak 2019 yılında Yemek Sepetinin Banabi market servisi hizmet vermeye başlamıştır. Yemek Sepetinin Banabi market servisi 2022 yılında Yemek Sepeti market adı ile hizmet vermeye başlamış durumdadır. Yemek Sepeti hem market hem de yemek alanında hizmet veren büyük bir şirket olduğundan dolayı farklı alanlarda iş gücünde ihtiyaç duyar. Bu iş gücü ihtiyacını karşılayarak iş sahibi olmak için Yemek Sepeti iş ilanları arasından kendinize uygun olanı bularak başvuru yapabilirsiniz.

Yemek Sepeti iş ilanları çeşitli dönemlerde Yemek Sepeti web sitesinde ya da kariyer.net gibi iş bulma sitelerinde yayınlanır. Yemek Sepeti iş ilanlarında hem tam zamanlı olarak depo gibi yerlerde hem de home office olarak çalışabileceğiniz çeşitli pozisyonlar bulunur. Yemek sepeti iş pozisyonları çok çeşitlidir ve işin durumuna göre işlerde çeşitli nitelikler aranabilir. Buna ek olarak yemek sepeti iş ilanları arasında bulunan işlerin maaş değerleri de işlerin niteliklerine göre değişiklik gösterebilir.

Yemek Sepeti İş Başvurusu Yaparken Hangi Belgeler Gereklidir?

Yemek Sepeti İş Başvurusu Yaparken Hangi Belgeler Gereklidir

Yemek sepeti iş başvurusu yaparken gereken belgeler işin pozisyonuna göre değişiklik gösterebilir. Buna ek olarak Yemek Sepeti iş pozisyonlarına başvuru yaparken muhtemelen şirkete sunmanız gereken bazı ana belgeler bulunur. Yemek Sepeti iş başvurusu yaparken şirkete sunmanız gereken belgeler şunlardır:

 • İş başvurusu yapan kişinin nüfus cüzdanı sureti
 • Adli sicil kaydı
 • Engelli işçiler için engel raporu
 • Engelli işçiler için engellilik indiriminden yararlanılması için Vergi Daire Başkanlığından durumu onayladıklarına dair belge
 • İş-Kur üzerinden başvuru yapan kişiler için müracaat evrak kaydı
 • İş sözleşmesi
 • Mezun olunan okul tarafından verilmiş diploma belgesi
 • Belirli iş pozisyonları için işe uygun olunduğuna dair alınmış sağlık rapru
 • Referans belgesi ve CV
 • İkametgâh ilmühaberi
 • İş sağlığı ve güvenliği kapsamında alınması gereken önlemlerin ve uyulacak kuralların kabul edildiğine dair imzalı belge
 • Bilgilendirilen sebepler ile uygulanabilecek ücret kesintilerinin kabul edildiğine dair imzalı belge
 • İstenen sınıfa ait ehliyet belgesi (kurye gibi iş pozisyonlarında)

Yemek Sepeti Evden Çalışma

Yemek Sepeti home office çalışma imkanı sunan bazı iş pozisyonlarına dair iş ilanlarını çeşitli dönemlerde kendi web sitesi üzerinden ya da kariyer.net gibi sitelerden yayınlanır. Yemek Sepeti home office çalışabileceğiniz işlerde çalışarak yol ve yemek gibi çeşitli iş masraflarından kâr elde etmiş olursunuz. Buna ek olarak Yemek Sepeti şirketi altında evden çalışacağınız işlerde evinizin konforunda çalışmış olursunuz. Hatta buna ek olarak Yemek Sepeti home office çalışabileceğiniz bazı iş pozisyonlarında sadece evden değil çeşitli yerlerden de bilgisayarınız ya da telefonunuz ile çalışma olanağınız vardır. Yemek Sepeti şirket çatısı altında evden çalışma imkanınız bulunan iş pozisyonları şunlardır:

Yemek Sepeti Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi

Yemek Sepeti çağrı merkezi müşteri temsilcileri genel olarak müşterilerin talep ve şikayet gibi geri dönütlerini almak ve onlara yanıt vermek zorundadır. Yemek Sepetinde çalışan çağrı merkezi müşteri temsilcileri müşteriler ile arama yolu ile iletişim kurarak onlara çeşitli konularda destek verirler. Yemek Sepeti şirket bünyesinde çağrı merkezi müşteri temsilciğini çoğunlukla evden çalışarak yaparsınız. Bu sayede evinizin konforunda çalışma olanağı yakalamış olursunuz.

Yemek Sepeti şirketi altında çağrı merkezi müşteri temsilciliği işine kabul edilir ve bu işi yaparsanız 6170 ila 7710 TL değer aralığında maaş alabilirsiniz. Yemek Sepeti çağrı merkezi müşteri temsilcisi olmak için bazı niteliklere sahip olmanız önemlidir. Bu nitelikler işin gerekliliklerini sağlayabilmeniz açısından hem kendi performansınız hem de müşterilerin memnuniyeti açısından çok önemlidir. Yemek sepeti iş ilanları arasında bulunan çağrı merkezi müşteri temsilcisi ilanına baş vurmanız için sahip olmanız gereken nitelikler şunlardır:

 • 18 Yaşında ya da 18 yaşının üzerinde olmanız
 • Türkiye Cumhuriyeti Devleti vatandaşlığına sahip olmanız
 • Türkçe ve diksiyon kurallarına uyumlu bir biçimde konuşabiliyor olmanız
 • Sözlü iletişim konusunda kuvvetli yeteneklere sahip olmanız
 • İş pozisyonunun gerektirebileceği gerekli eğitimleri almış olmak ya da duruma göre almayı ve çeşitli sınavlara girmeyi kabul etmeniz
 • Hızlı bir şekilde problem çözebilme yeteneğine sahip olmanız
 • Konuşmaların kayıt altına alınması konusunda gerekli işlemleri sağlamanız
 • En az lise mezunu olmanız

Yemek Sepeti Canlı Destek Müşteri Temsilcisi

Yemek Sepeti canlı destek müşteri temsilcileri de çağrı merkezi müşteri temsilcilerine benzer şekilde çalışma koşullarına sahip kişilerdir. Yemek Sepeti canlı destek müşteri temsilcileri yazılı kanal üzerinden müşterilerin çeşitli talep ve şikayet gibi dönütlerine yardım ve yanıt şeklinde geri dönüş sağlamak ile mükellef olan kişilerdir. Yemek Sepeti canlı destek müşteri temsilciliği işinde evinizden ya da dilediğiniz yerden bilgisayarınız ya da telefonunuz aracılığı ile işlerinizi yürütebilme olanağınız bulunur.

Yemek Sepeti canlı destek müşteri temsilcileri çağrı merkezi müşteri temsilcilerinin aksine problemleri arama yolu ile değil yazılı kanal yolu ile çözerler. Canlı Destek müşteri temsilcisi olmak için Türkçenin genel yazım kurallarına hakim olmanız gerekir. Buna ek olarak klavye kullanma hızınızın da yüksek olması müşterilere daha hızlı bir şekilde hizmet verebilmeniz açısından önemlidir. Yemek Sepeti canlı destek müşteri temsilcilerine işin getirdiği sorumlulukların gerektirdiği cihaz ve eğitimleri vererek onlara kolaylık sağlar. Yemek sepeti canlı destek müşteri temsilcisi olarak çağrı merkezi müşteri temsilcileri gibi 6170 ila 7710 TL değer aralığında maaş alabilirsiniz

Yemek Sepeti Tam Zamanlı İş Pozisyonları

Yemek Sepeti Tam Zamanlı İş Pozisyonları

Yemek Sepeti tam zamanlı çalışabileceğiniz bazı işler vardır ve bu işlerde home office şeklinde çalışmazsınız. Yemek sepeti çatısı altında tam zamanlı olarak bazı iş pozisyonlarında da çalışabilirsiniz. Yemek sepeti şirketi bünyesinde tam zamanlı çalışabileceğiniz işler şunlardır:

Yemek Sepeti Depo Elemanı

Yemek Sepeti depo elemanı Yemek Sepeti market depolarında bulunan ürünlerin genel işleyişinden sorumlu bir elemandır. Depo elemanları zaman zaman deponun temizlik ve güvenlik ihtiyaçlarından da sorumlu olabilir. Depo elemanları ürünlerin genel organizasyonunu yapan elemanlardır. Depo elemanları iade ve sevk işlemlerinin ayrıntılarını ve kurallarını iyi bilmelidir çünkü iade ve sevk işlemlerinden sorumlu olan kişiler depo elemanlarıdır. Stok kontrolü konusunda da sorumlu olan depo elemanlarının dağıtım ve müşteri ile muhatap yönünde fazla sorumlulukları olmasa da Yemek Sepeti market tarafında büyük sorumlulukları vardır. Depo elemanları 5980 TL ila 7980 TL değer aralığında maaş alabilirler.

Yemek Sepeti Market Kurye Elemanı

Yemek Sepeti market kurye elemanları müşterilerin uygulama ya da web sitesi üzerinden sipariş ettikleri ürünleri müşterilere zamanında yetiştirmekten sorumlu olan kişilerdir. Yemek sepeti market kurye elemanları teslimatları motor aracı ile yaptıkları için A1 ve A2 ehliyetine sahip olan kişiler olmalılardır. Yemek Sepeti market tarafında kuryelik yapacak kişilerin siparişleri teslim ederken hem hızlı hem de güvenli bir şekilde siparişleri teslim etmeleri gerekir. Bunun için motor sürüş becerileri yüksek olan kişilerin yemek sepeti iş ilanları arasında kurye pozisyonuna başvurması gerekir. Buna ek olarak müşterilerin sipariş verdikleri adresi bulmak için adres bilginizin kuvvetli olması gerekir. Yemek sepeti kurye elemanları 9 Bin ila 12 Bin TL aralığında maaş alabilirler.

Ayrıca bknz: Konuşanlar Bilet

Yazar Hakkında

Yorum Yap

Yorumlar (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir