1. Ana Sayfa
  2. Genel

Ahmet Çalık Kimdir, Nereli? Hayatı, Biyografisi

Ahmet Çalık Kimdir, Nereli? Hayatı, Biyografisi
Ahmet Çalık kimdir
0

Futbolcu Ahmet Çalık Kimdir, oldukça başarılı ve yetenekli bir futbolcu olarak biliniyor. Galatasaray, Konyaspor ve Gençlerbirliği gibi takımlarda oynayan Ahmet Çalık, futbolculuk kariyerine Gençlerbirliği takımıyla ilk adımı attı. Gençlerbirliği altyapısıyla başlayan Ahmet Çalık, kısa sürede başarısıyla yükseldi. A takımına yükselen Ahmet Çalık, 21 Nisan 2013 yılında Fenerbahçe karşılaşmasında 2-0’lık galibiyete katkı sağladığı için 5 lig maçına çıkma şansı yakaladı. Çok genç olmasına rağmen kısa sürede tecrübeli futbolcularla birlikte oynama fırsatı elde etti. 13 Ocak 2017 yılında Galatasaray’da oynamaya başladı. Galatasaray’da 3 sezon boyunca yer aldı ve 56 maçta oynadı. Bu süreçte toplam 3 gol attı. Galatasaray’da 3 yıl oynadıktan sonra sözleşmesini feshederek Konyaspor’a transfer oldu. Konyaspor ile 2 yıllık sözleşme imzalayan Ahmet çalık, Konyaspor’da 51 maçta oynadı.

 

Ahmet Çalık kimdir

Ahmet Çalık Nereli?

Ahmet Çalık’ın memleketi Ankara’dır. 26 Şubat 1994 yılında Ankara’nın Yenimahalle ilçesinde doğan Ahmet Çalık’ın annesi Ispartalı, babası Gümüşhanelidir. 2 kardeşi olan Ahmet Çalık’ın babasının mesleği kireç imalatçılığıdır. Eğitimini memleketi Ankara’da tamamladı. Henüz 17 yaşındayken birçok maç için en çok aranan oyuncu haline geldi ve milli takımlara çağırıldı.

Ahmet Çalık Öldü mü?

Ahmet Çalık’ın ölüm tarihi 11 Ocak 2022’dir. Ahmet Çalık’ın mezarı memleketi Ankara’nın Elmadağ ilçesindeki Elmadağ Mezarlığında bulunuyor.

Ahmet Çalık Neden Öldü?

Ahmet Çalık’ın ölüm nedeni trafik kazasıdır. 11 Ocak 2022 tarihinde henüz 27 yaşındayken Ankara-Niğde yolunda geçirdiği trafik kazası sonrası hayatını kaybetti. Cenazesine yakınlarını yanı sıra birçok seveni katıldı. Erken yaşta hayatını kaybeden ünlü futbolcunun ölümünden sonra Konyaspor, Ahmet Çalık’a ait olan 6 numaralı formayı emekli etti. Süper Lig maçının 6.dakikasında maç durduruldu ve tüm oyuncular sahaya karanfil atıp alkışlayarak Ahmet Çalık’ı andı. 18 Ocak tarihinden itibaren Türkiye Futbol Federasyonu, Spor Toto Süper Lig’in 2021-2022 sezonunun Ahmet Çalık adına oynatılması yönünde karar verdiğini açıkladı.

Ahmet Çalık kimdir

 

 

 

 

 

 

 

Ahmet Çalık Evli miydi?

Ahmet Çalık evli değildi fakat nişanlıydı. Genç futbolcu Ahmet Çalık, ölümünden önce sevgilisi Sinem Yüksel ile nişanlanmıştı.

Ayrıca bknz: Bekçilik Başvurusu

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap