1. Ana Sayfa
  2. Genel

Şahinbey Belediyesi Yardım Başvurusu

Şahinbey Belediyesi Yardım Başvurusu
Şahinbey Belediyesi Yardım Başvurusu
0

Şahinbey belediyesi tarafından verilen yardımlar birden fazladır. Şahinbey belediyesi Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile birlikte ya da kendi başına çeşitli yardım hizmetlerini vatandaşlara sunar. Şahinbey Belediyesi de tıpkı diğer belediyeler gibi çeşitli yardım desteklerini dönem dönem vatandaşlarının hizmetine sunar. Şahinbey belediyesi yardım başvuru işlemini gerçekleştirerek siz de çeşitli yardım paketlerinden faydalanma olanağı bulursunuz. Şahinbey Belediyesi yardımları Şahinbey Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Vakfı tarafından yürütülen desteklerdir. Bu destekler sayesinde öğrenciler ya da engelli bireyler gibi birden fazla özel maddi destek ihtiyaç sahibi gruptaki kişiler yardım ihtiyaçlarına olanak bulmuş olur.

Şahinbey Belediyesi Yardımları Nelerdir?

Şahinbey belediyesi yardımları birden fazladır. Şahinbey belediyesi tarafından verilen yardım çeşitleri döneme göre değişiklik gösterebilir. Örnek olarak okulların açılma zamanları olan Eylül ya da Ekim aylarında kırtasiye yardımları verilirken soğuk kış ayları olan Aralık ila Mart ayları aralığında çeşitli yakacak yardımları verilir. Şahinbey belediyesi yardımlarından bazıları başlıca şunlardır:

Şahinbey Belediyesi Öğrenci Bursu

Şahinbey Belediyesi Öğrenci Bursu

Şahinbey belediyesi tarafından üniversite öğrencilerine yönelik çeşitli burs yardımları yapılır. Bu burs yardımları AGNO ortalaması 4’lük sistem üzerinden 2’nin üzerinde olan başarılı öğrencilere yapılan yardımlardır. Şahinbey belediyesi tarafından yapılan öğrenci yardımları Gaziantep Üniversitesinde eğitim gören ve dolayısı ile Gaziantep şehrinde aile dolayısıyla ya da eğitim durumu dolayısı ile ikamet eden öğrencilere özeldir. Şahinbey belediyesi öğrenci bursu öğrencilere aylık olarak yapılan ödemeler şeklindedir.

Şahinbey Belediyesi 3000 TL Öğrenci Yardımı

Şahinbey belediyesi tarafından Şahinbey ilçesinde yaşayan, Gaziantep ya da herhangi farklı bir Türk devlet üniversitesinde herhangi bir bölüm kazanmış öğrencilere 3000 TL yardım destek ödemesi yapılır. Ödemelerin yapılabilmesi için öğrencinin 2022 yılı YKS yerleştirmelerinde bir üniversiteye yerleşmiş olması ve bunu belgeler ile ispat edebilmesi şarttır. Şahinbey belediyesi tarafından yapılan 3000 TL değerindeki öğrenci yardımı şartları yerine getiren her öğrenciye bir defaya mahsus olmak üzere verilir.

Şartlardan en önemlisi öğrenci Gaziantep dışındaki başka bir şehirde üniversite kazanmış olsa da olmasa da aile bireyleri ya da vasisin Şahinbey ilçesinde ikamet ediyor durumda olmasıdır. Şahinbey Belediyesi tarafından yapılan 3000 TL değerindeki öğrenci yardımındaki şartlarda öğrencinin devlet üniversitesinde okuyor olması gerektiği belirtilmiş durumdadır. Buna ek olarak öğrenci eğer herhangi bir özel üniversitede tam burslu bir biçimde okuyorsa da Şahinbey Belediyesi yardım başvuru yapabilecekleri yardım desteklerinden biri olan 3000 TL değerindeki öğrenci yardımından yararlanabilir. Şahinbey Belediyesi tarafından yapılan 3000 TL değerindeki yardım ödemesi lisans ve ön lisans derecesinde üniversite kazanan öğrencilere ya da askeri okullardan birini kazanan öğrencilere verilebilir. Öğrencinin bu tek seferlik 3000 TL değerindeki yardım ödemesini alabilmesi için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığına sahip olması şarttır.

Şahinbey Belediyesi Giysi Yardımı

Şahinbey Belediyesi tarafından bazı dönemlerde giysi yardımları da vatandaşların hizmetine sunulur. Örnek olarak 2022 yılında Şahinbey Belediyesi ayakkabı yardımı yapmıştır. Bu yardımlar vakfın belirlediği yardımın yapılacağı zaman diliminin şartlarına göre değişiklik gösterebilir. Kış aylarında mont yardımı gibi yardımlar ya da eğitim öğretim yılının başlama zamanlarında öğrencilere verilecek olan spor ayakkabı yardımı gibi yardımlar Şahinbey Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Vakfı tarafından yürütülür.

Şahinbey Belediyesi Yakacak Yardımı

Şahinbey Belediyesi tarafından verilen yakacak yardımları sayesinde maddi güçlük çeken ihtiyaç sahibi vatandaşlar havaların soğuk olduğu kış aylarında yakacak kömür alabilirler ya da doğalgaz faturalarının ödemelerine katkı olarak yapılacak olan para yardımlarından faydalanabilirler. Bu sayede vatandaşların soğuk kış aylarındaki yakacak ihtiyaçlarına maddi destek yardımı yapılmış olur. Buna ek olarak Şahinbey Belediyesi kömür ile ısınan evlerde yaşayan vatandaşlarına kömür vererek de yardımcı olmuş olur.

Şahinbey Belediyesi Yaşlı Yardımı

Şahinbey Belediyesi Yaşlı Yardımı

Şahinbey Belediyesi tarafından 65 yaş üzerinde olan ve herhangi bir maddi geliri olmak vatandaşlara para yardımı yapılır. Para yardımı tutarı kişinin içinde bulunduğu yaşam koşullarına göre değişiklik gösterebilir. Her yardım başvurusunda olduğu gibi Şahinbey belediyesi tarafından yaşlılara yapılan yardımların da başvuru şartları bulunur. Şahinbey Belediyesi yaşlı yardımı için başvuru şartları başlıca şu şekildedir:

  • Başvuru yapan kişinin 65 yaşında ya da 65 yaşının üzerinde olması gerekir.
  • Başvuru yapan kişinin emekli maaşı gibi herhangi bir maddi gelirinin bulunmuyor olması gerekir.
  • Başvuru yapan kişinin adına herhangi bir taşınmaz mülk ya da araç bulunmuyor olması gerekir.
  • Başvuru yapan kişinin ikamet ediyor olduğu hanenin toplam gelirinin belirlenmiş olan muhtaçlık sınırında ya da belirlenmiş olan muhtaçlık sınır değerinin altında olması gerekir.
  • Başvuru yapan kişinin ikamet ettiği adreste yaşayan aile bireylerinin adına herhangi bir taşınmaz mülk bulunmuyor olması gerekir.
  • Başvuruyu yapan kişinin Şahinbey Belediyesi yardımları haricinde herhangi bir yardım paketinden faydalanmıyor olması gerekir.

Şahinbey Belediyesi Medikal Cihaz Yardımı

Şahinbey Belediyesi tarafından çeşitli kronik rahatsızlığı bulunan kişilere medikal cihazlarını alabilmeleri ya da tedavi masraflarını karşılayabilmeleri için çeşitli yardımlar yapılır. Yapılan yardımlar medikal cihaz sağlanması, medikal cihaz parasının hepsinin ya da bir kısmının ödenmesi, ilaç sağlanması, ilaç masraflarının hepsinin ya da bir kısmının ödenmesi şeklinde olabilir. Yardımın içeriği yardımın yapıldığı dönem belirlenmiş şartlara ve başvuru yapan kişinin kronik rahatsızlık seviyesine göre değişiklik gösterir. Şahinbey Belediyesi tarafından yapılan bu sağlık yardımlarını ancak maddi geliri olmayan ve hane gelirleri muhtaçlık sınırında ya da muhtaçlık sınır değerinin altında olan kişiler alabilir.

Şahinbey Belediyesi Yardımlarına Nasıl Başvurulur?

Şahinbey belediyesi yardımlarına başvuru yapmak için belediye binasına girerek dilekçe verilmesi gerekir. Şahinbey belediyesi yardım başvuru işlemlerinizi gerçekleştirirken istenilen evrakları da Şahinbey Belediyesi’ne sunmanız gerekir.

Ayrıca Bakınız: Kızılay Burs Başvurusu

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap