1. Ana Sayfa
 2. Teknoloji

Telefon Numarası Olmadan Apple Kimliği Nasıl Açılır?

Telefon Numarası Olmadan Apple Kimliği Nasıl Açılır?
0

Telefon Numarası Olmadan Apple Kimliği Nasıl Açılır?

Telefon Numarası Olmadan Apple Kimliği Nasıl Açılır, Birçok durum, Apple kimliğinin kilitlenmesine neden oluyor. Neyse ki, Apple’ın hesabınızı korumak için katı politikaları ve sözleşmeleri vardır, bu nedenle telefon numaranızı Apple Kimliğinizi doğrulamak için kullanabilirsiniz. Ancak iPhone’unuz yoksa veya kullanılmış bir iPhone’u başka birinin telefon numarasıyla kullanıyorsanız Apple Kimliğiniz kurtarılamaz. Bu makale, telefon numarası olmadan Apple kimliğinin kilidini açmanın 4 geçerli yolunu sunar.

Telefon Numarası Olmadan Apple Kimliğinin Kilidinin Açılması Hakkında Sorular

 1. Apple kimliğim neden kilitli?

Apple hesabını kilitlemenin birçok ve çeşitli nedeni vardır. Genellikle ana sebep, yanlış bir şifre girmek için çok fazla girişimde bulunulmasıdır. Güvenlik sorularınıza yanlış yanıtlar da verebilirsiniz.

 1. Telefon numarası olmadan Apple Kimliği nasıl açılır?

Apple çözümleriyle, iki faktörlü kimlik doğrulama özelliğiyle Apple Kimliğinizin kilidini açabilirsiniz. Veya iyi çalışan başka iOS cihazlarınız varsa, bu, sorununuzu çözmek için bunları kullanmanın iyi bir yoludur. Aynı zamanda, çoğu kullanıcının Apple Kimliğini kaldırmak için güçlü bir üçüncü taraf yazılımı seçmesi en uygunudur.

 1. Apple Kimliğimin kilidini açtığımda verilerimi kaybeder miyim?

Hayır, bu makaledeki tüm çözümler, Apple Kimliğinizin kilidini açtığınızda önemli verilerinizi kaydedecektir.

 

 1. Çözüm: En kolay Yol: Joyoshare iPasscode Unlocker

Telefon numarası olmadan Apple Kimliği nasıl açılır? Apple Kimliği ve parolası, başka bir güvenilir iOS aygıtı, iki faktörlü kimlik doğrulama vb. gibi diğer gereksinimler ve koşullar olmaksızın kolay bir çözümdür. Joyoshare iPasscode Unlocker ile Apple Kimliğinize dakikalar içinde erişebilirsiniz. Bu program, verimliliğine ek olarak, Apple Kimliğini sildiğinizde size %100 güvenlik ve veri kaybı garantisi vermez.

Telefon numaranıza ulaşılamıyorsa, Apple Kimliği parolanızı unutursanız, Apple Kimliğiniz kayolduysa veya iPhone’unuz Apple Kimliği doğrulamasında başarısız olursa, Joyoshare iPasscode Unlocker Apple Kimliğinizin kilidini açabilir. Bu özelliğin yanı sıra, bu harika yazılım ekran kilidi, ekran süresi şifresi ve MDM kısıtlamaları için kilit açma hizmeti sunar. En son iPhone, iPad ve iPod touch modellerini ve iOS ve iPadOS’un en son sürümlerini destekler. Joyoshare iPasscode Unlocker, kilit açma işlemiyle ilgili tüm endişeleri ortadan kaldırır.

Artık aşağıdaki adımları izleyerek Apple Kimliğinizin kilidini açabilirsiniz.

1 – Cihazı bilgisayara bağlayın

iPhone/iPad/iPod touch’ta Apple kimliğinin kilidini açmak istiyorsanız, bir USB kablosuyla bilgisayara bağlayın. Ardından, cihazınızı tanımlamak için Joyoshare iPasscode Unlocker’ı çalıştırın. Unlock Apple ID modülünü seçin ve bir sonraki adıma geçin.

2 – Bul’u kontrol edin

Telefon Numarası Olmadan Apple Kimliği Nasıl Açılır

Aygıtın Bul özelliğinin durumu kilit açma efektini etkiler. Bu yüzden önceden kontrol etmelisiniz.

Beni Bul etkin değilse, bu adımı atlayabilir ve Başla’ya tıklayabilirsiniz. Bu durumda, Apple Kimliğinizi sildiğinizde verileriniz iyi bir şekilde korunacaktır. Ancak, Beni Bul’u etkinleştirdikten sonra, ekrandaki talimatları izleyerek iki şey yapmanız gerekir. Öncelikle, ekran şifresinin etkinleştirildiğinden emin olun; ikinci olarak, iki faktörlü kimlik doğrulamanın açık olduğundan emin olun. Cihazı onaylamak için Evet’e tıkladıktan sonra bir sonraki adıma geçebilirsiniz.

3 – Adım telefon numarası olmadan Apple kimliğini açın

Üretici yazılımı paketini kontrol edip seçin ve indirin. Ardından, ilerlemenin bitmesi için bir süre beklemeniz gerekir. Apple Kimliğiniz daha sonra telefon numarası olmadan silinecektir.

 

 1. Çözüm: İki Faktörlü Kimlik Doğrulama ile Apple Kimliğinin Kilidini Açın

Telefon Numarası Olmadan Apple Kimliği Nasıl Açılır, Ekstra bir koruma katmanı olan iki faktörlü kimlik doğrulama, Apple Kimliğinizi korumak için çok önemlidir. Yalnızca Apple kimliğinin sahibi hesaba giriş yapma hakkına sahiptir. Birisi hesabınızı çalsa bile güvenilir bir cihazdan veya telefon numarasından gönderilen doğrulama kodunu girmesi gerekir. Bu özelliği etkinleştirdikten sonra, Apple Kimliğinizin kilidini telefon numarası olmadan açmak için kullanabilirsiniz.

Ayarlar uygulamasında, Apple Kimliğinize gidin, Parola ve Güvenlik’i tıklayın ve Parolayı Değiştir’i seçin. Burada, etkinleştirdiyseniz ekran şifrenizi ve ekran süresi şifrenizi girmeniz gerekecektir. Daha sonra yeni bir Apple Kimliği parolası belirleyebilirsiniz.

apple kimliği nasıl oluşturulur

 1. Çözüm: Başka bir güvenilir iPhone/iPad/Mac’te Apple Kimliğinin kilidini açın

Telefon Numarası Olmadan Apple Kimliği Nasıl Açılır, Apple Kimliğinizi iPhone, iPad veya Mac gibi diğer güvenilir aygıtlarla ilişkilendirirseniz, bu, onlarla Apple Kimliği kilidini açmanın bir yoludur.

iPhone/iPad: Ayarlar → Apple Kimliği → Parola ve Güvenlik → Parolayı Değiştir → iPhone Parolasını Girin → Yeni Apple Kimliği Parolasını Ayarlayın

Mac: Apple Menüsü → Sistem Tercihleri ​​→ Apple Kimliği → Parola ve Güvenlik → Parolayı Değiştir → Mac -Parolayı Girin → Yeni bir Apple Kimliği parolası ayarlayın → Son’u tıklayın

Telefon Numarası Olmadan Apple Kimliği Nasıl Açma

Çözüm 4. Kurtarma AnahtarıylaApple Kimliği Hesabı Açın

Telefon Numarası Olmadan Apple Kimliği Nasıl Açılır, Apple, 28 basamaklı bir kod olan bir kurtarma anahtarı sağlar. Apple Kimliği parolanızı sıfırlayabilmeniz için rastgele oluşturulur. İki faktörlü kimlik doğrulama etkinse ve Apple aygıtına güveniliyorsa bir kurtarma anahtarı oluşturabilirsiniz. Bundan sonra, 28 haneli kodu kullanarak hesap kurtarma talebinde bulunabilirsiniz.

apple kimliği kurtarma anahtarı

iPhone/iPad/iPod touch’ta kurtarma anahtarı oluşturun:

 1. Ayarlar’a gidin ve Apple Kimliği’ni seçin ve Parola ve Güvenlik’e tıklayın.
 2. Kurtarma anahtar seçin ve açın, Kurtarma anahtarını kullan’a tıklayın.
 3. iPhone/iPad/iPod touch şifrenizi girin.
 4. Not veya resim alarak kurtarma anahtarını kaydedin.
 5. Mac’te karşınıza çıkan ekranda girerek onaylayın.

Mac’te:

 1. Apple menüsünü açın ve gidin Sistem Tercihleri’nde, Apple Kimliği’ne dokunun ve Hesap Bilgileri ‘ü seçin.
 2. Güvenlik’i seçin ve Kurtarma Anahtarı modülüne girin, Başlat ‘a tıklayın.
 3. Kurtarma anahtarını uygula’yı tıklayın ve 28 haneli kodunu not edin.
 4. Devam düğmesi basın.
 5. Onaylamak için kurtarma anahtarını girin.

Ayrıca bknz: Konuşanlar Bilet 2023

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap