1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Android için En İyi Spam Engelleyici

Android için En İyi Spam Engelleyici
Android için En İyi Spam Engelleyici
0

Android için En İyi Spam Engelleyici

Android için En İyi Spam Engelleyici, Spam aramalardan rahatsız mısınız? Android telefonunuz için spam önleyici araçlar mı arıyorsunuz? Kredilerden telefonla pazarlamaya kadar çeşitli hizmet sağlayıcılardan istenmeyen aramalar almaya devam ediyorsanız, Bu istenmeyen aramalar bizi rahatsız etmeye devam ediyor. Android telefonumda bir spam engelleyiciye sahip olmanın çok önemli olduğunu fark ettik.

Android için en iyi arama engelleme uygulamalarını araştırdık ve bu listeyi derledik.

 

Android için En İyi Anti-Spam Uygulamaları

Google Play Store’da yüzlerce anti-spam uygulaması mevcuttur. Bu nedenle, doğru seçeneği seçmek çok zor olabilir. Araştırmamız sırasında bulduğumuz en iyilerden bazılarını özellikler, artılar, eksiler ve fiyatlar dahil olmak üzere çeşitli faktörlere dayanarak listeledik.

Truecaller spam engelleme
Truecaller spam engelleme

 

Truecaller

Truecaller, 2009 yılında kurulmuş bir İsveç şirketidir ve Android için en ünlü arama engelleme uygulamalarından biridir. Bir milyardan fazla uygulama yüklemesi, 330 milyon aktif kullanıcı ve algılanan ve engellenen 10 milyar spam çağrı ile Truecaller, bir çağrı engelleyicide aradığınız her şeye sahip olduğundan emin.

Uygulama çeşitli işlevler sunar. Ücretsiz sürümde, birisi aradığında size arayanın adını gösteren Arayan Kimliği özelliğini kullanabilir, böylece cevap vermeden önce onunla konuşmak isteyip istemediğinize karar verebilirsiniz.

Diğer bir özellik ise oldukça bariz, anti-spam. Bu listedeki tüm mobil uygulamalar bu özelliğe sahip olsa da Truecaller’ın spam engelleme özelliğinin geniş bir topluluk tarafından kullanıldığını belirtmekte fayda var. Truecaller’ın 330 milyon aktif kullanıcısı var ve birçoğu aktif olarak spam ve dolandırıcılık çağrılarını bildiriyor. Bu, Truecaller’ın kullanıcılarını spam veya otomatik aramalar hakkında bilgilendirmesine yardımcı olarak sizi dolandırıcılıktan korur.

 

Neden Truecaller?

Truecaller’ı bu listeye dahil etmenin ana nedeni, çağrı engelleme araçlarına ömür boyu ücretsiz erişimidir. Katlanmanız gereken tek şey reklamlar, ancak reklam görmek istemiyorsanız ücretli sürümü de seçebilirsiniz.

Premium uygulaması size profil görünümü, gizli mod ve çok daha fazlası gibi ekstra özellikler sunar. Ancak, bu özelliklerin bir bedeli vardır. Truecaller Premium, yıllık 29,9 ABD doları ve üç aylık abonelik için 10,99 ABD dolarıdır. Truecaller Gold ise yıllık 249 ABD dolarına mal oluyor ve altın arayan kimliği ve premium destekle geliyor.

hiya spam engelleme
hiya spam engelleme

Hiya

Hiya başka bir popüler arama engelleme uygulamasıdır. Hiya, kullanımı kolay arayüzü sayesinde, makine tarafından eğitilmiş modellerle istenmeyen aramaları tanır ve bildirir.

Uygulama, yanıtlamak istediğiniz gelen aramaları geçmiş verilere göre otomatik olarak tanımlar. Bu, istenmeyen aramaları sizi rahatsız etmeden otomatik olarak engellediği anlamına gelir. Ayrıca 15 farklı spam kategorisine de sahiptir. Böylece istenmeyen aramaları farklı kategorilere ayırabilir ve ardından aramaları bunlara göre engelleyebilirsiniz.

Örneğin, telemarketer aramalarını bir kategoriye, dolandırıcılık aramalarını başka bir kategoriye koyabilirsiniz. Bundan sonra bir satış telefonu alırsanız, cevap verip vermemeye karar verebilirsiniz.

 

Neden Hiya?

Program ömür boyu ücretsizdir. Hiya, şirketleri arayan kimliğini veritabanlarına eklemeye teşvik ettiği için diğer arama engelleme uygulamalarına göre avantaj sağlar. Bu program ayrıca, numaraları kişi listenizde olmayan şirketleri aramanıza da olanak tanır.

Hiya’nın tek sorunu ticarete daha fazla odaklanması. Bu nedenle telefonla pazarlamacılar veya otomatik aramalar hakkında fazla bilgi göstermezler. İşletmeler, bağlı kuruluş programları ve uzaktan çalışanlar için çeşitli çözümlere sahiptir.

Avast Antivirus and Security

Avast Antivirus and Security

Aramaları engelleme ve ağ güvenliğini garanti etme söz konusu olduğunda, Avast Antivirus and Security en iyi seçimdir. Öncelikle cihazlarınızın ağ bağlantısını korumak için geliştirilmiş bir antivirüs uygulamasıdır. Ancak, bilinmeyen aramaları da engelleyebilir.

Avast’ın çekirdek teknolojisi sayesinde istenmeyen aramaları engelleme yeteneği inanılmaz. Avast bir virüsten koruma uygulaması olduğundan, teknoloji yığını spam ve dolandırıcılık çağrılarını kolayca algılar.

 

Neden Avast Antivirüs ve Güvenlik?

Avast Antivirus, özel bir istenmeyen posta önleme programı olmadığı için, bu en iyi istenmeyen posta önleme programları listesine layık görülmeyebilir. Ama tam da bu yüzden bu listeye koyduk. Avast Antivirus and Security, tüm ihtiyaçlarınız için tek adresli bir çözümdür. Güvenlik ve anti-spam’e ek olarak, uygulama engelleyici, dosya temizleyici ve daha fazlası olarak da size yardımcı olabilir.

Call Control

Call Control

Çağrı Kontrolü, istenmeyen gelen çağrıları engelleyen başka bir çağrı engelleme uygulamasıdır. 12 milyondan fazla kişiden oluşan aktif bir topluluğa sahip en popüler ve indirilen uygulamalardan biridir.

Arama yönetimi, zaman içinde güncellenecek olan gelişmiş bir arayan kimliği özelliğine sahiptir. Bu, sizin gibi kullanıcıların IRS spam çağrıları gibi devam eden spam kampanyalarını tespit etmesine yardımcı olur. Arama Kontrolü, sizi korumak için hükümetten en son dolandırıcılıklarla ilgili bilgiler alır.

Arama Denetimi ayrıca size kişisel bir arama ve spam kara listesi sunar. Bu, aramalarla birlikte metin mesajlarını da engelleyebileceğiniz anlamına gelir. Uygulama yanlışlıkla yanlış mesajı engellerse, engellenen mesajı telefonunuzdan kolayca kurtarabilirsiniz.

 

Neden Call Control?

Çağrı Yöneticisi’nin en önemli avantajı, spam çağrıların sesli postaya gitmesini engelleyen birkaç çağrı engelleme uygulamasından biri olmasıdır. Diyelim ki bir Samsung cihazı kullanıyorsunuz ve standart bir arama engelleme uygulaması yüklediniz. Arama engelleme bunu size bildirir, ancak aramanın sesli mesaja gitmesi olasıdır. Ancak bu uygulama, numaranın Samsung telefonunuzun sesli mesajından çıkmasını engelleyecektir.

Sesli postadan gelen spam’i engellemenin yanı sıra Arama Filtreleme’yi listeye getiren şey, devlet kayıtlarından veri çekmesidir. Bu, en iyi kullanıcı deneyimi için arama engelleme teknolojilerini yükseltmelerine yardımcı olur.

 

Sizin İçin Doğru Olan Anti-spam’i Seçin

Umarım bu listeyi okumaktan keyif almışsınızdır. İstenmeyen aramalar can sıkıcı olduğundan, bu en iyi arama engelleme uygulamalarının listesini oluşturma ihtiyacı hissettik. Truecaller, Hiya, Avast Antivirus and Security ve Call Control’ün tümü mükemmel anti-spam sunar. Onları hepsi aramaları ve metinleri engellemek için iyidir.

Ayrıca bknz: Konuşanlar Bilet 2023

İlginizi Çekebilir
Metaverse Nedir 

Yazar Hakkında

Yorum Yap