1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

iPhonelarda Sim Kilidi Kaldırma Nasıl Yapılır?

iPhonelarda Sim Kilidi Kaldırma Nasıl Yapılır?
0

İphonelarda Sim Kilidi Kaldırma

Alanında tam anlamı ile bir devrim yaratan ve dünyaca ünlü Apple markası tarafından satışa sunulan iPhone markasının cep telefonlarının her birinin kendisine has özellikleri olmasına rağmen bir de klasik tüm telefonlarda aynı olan özellikleri vardır. Bunlar arasında sim kilidi koyma ve iphonelarda sim kilidi kaldırma da aynı biçimde yapılır. Eğer siz ya da bir başkası cep telefonunuza sim kilidi koymuş ve siz bunu kaldırmak istiyor iseniz yapılması gerekenler en ince ayrıntısına kadar aşağıda açıklanmış durumdadır.

Kişilerin hangi cep telefonu olursa olsun cep telefonu kullanmalarının ana nedeni başkalarının cep telefonunu kendi bilgisi olmadan kullanmasını önlemektir. Sonuçta cep telefonu son derece kişisel mahremiyet içeren bir üründür.iPhone markalı cep telefonlarında süreç diğer cep telefonlarından özel mimarisi gereğince biraz daha farklıdır. Her nasıl olursa olsun değiştirilmediği sürece üzerinde gelen kod aynı kalır. Cep telefonu açılırken de kaldırılmadığı sürece kalır.

iPhonelarda Sim kilidi kaldırma

İphonelarda Sim Kilidi Kaldırma Nasıl Yapılır?

iphonelarda sim kilidi kaldırma için yapılması gereken işlemler adım adım şu şekildedir:

  • Öncelikli olarak cep telefonunuzun açık olması gerektiği unutulmamalıdır. Burada Ayarlar bölümüne gidin
  • Ayarlar bölümünden Hücresel bölümüne gidin
  • Hücresel bölümünden SIM PIN kısmını seçin. Böylelikle işlem yapacağınız alana gelmiş olursunuz.
  • Bu bölümde yapmanız gereken .şey SIM PIN kodunu girmenizdir. Eğer belirlediğiniz bir SIM PIN kodu yok ise o zaman iPhone tarafından cep telefonunuz ile beraber gelen kodu girmelisiniz. Bilmiyorsanız hiçbir biçimde zorlama yapmadan iPhone Müşteri Temsilcisini arayarak öğrenin. Yine de olmaz ise nadiren de olsa Sim kartınızı değiştirmeniz gerekebilir.Bu ise hiç istenen bir durum değildir. O yüzden dikkatli hareket etmek gerekir.
  • Bu işlemi de yaptıktan sonra şimdi rahatlıkla bu bölümde iphonelarda sim kilidi kaldırma işlemini yaparak orada olan kodu kaldırabilirsiniz. Eğer kaldıracak iseniz Kapat seçeneğini işaretlemeniz yeterlidir.
  • Kapattıktan sonra Bitti sekmesine dokunmanız yeterli olacaktır.
  • Süreç böyledir. Yönerge ve adımları takip etmek yeterlidir.
  • Yeniden sim kilidi koymak isterseniz o zaman ise yapmanız gereken şey yine aynı adımları izleyerek bu sefer tam tersi işlem olarak kapat yerine Aç deyip Bitti sekmesini işaretlemenizdir.

Kısaca iphonelarda sim kilidi kaldırma ve açma işlemi için verilebilecek olan bilgilerdir. Diğer cep telefonlarında da benzer işlemler farklı kısımlardan gidilerek yapılır. Sim kilidi istenir ise değiştirilebilir.

iPhonelarla ilgili bir diğer yazımızı okumak isterseniz…

Yazar Hakkında

Yorum Yap