1. Ana Sayfa
 2. Bilgi

Instagram İletişime Geç Butonu Nasıl Eklenir?

Instagram İletişime Geç Butonu Nasıl Eklenir?
Instagram İletişime Geç Butonu
0

Instagram iletişime geç butonu nasıl eklenir, diye soran bazı takipçilerimize bu makalemizde yanıt vereceğiz. Instagram profilinizde bir iletişim düğmesini nasıl görüntüleyeceğinizi ve Instagram ‘da işletme hesabınıza geçmek için iletişim düğmesini nasıl kullanacağınızı öğreneceksiniz.

Birçok Instagram hesabında iletişim butonları görmüş olabilirsiniz ve bunları Instagram profilinize eklemek isteyebilirsiniz.

Eğer öyleyse, bu makaleyi okumaya devam edin. Son olarak, çünkü Instagram profilinize bir iletişim düğmesi ekleyebileceksiniz.

Aynı cihazda birden fazla hesap kullanıyorsanız Birden fazla Instagram hesabını yönetin.

Instagram İletişime Geç Butonu Nasıl Eklenir

Instagram İletişime Geç Butonu Nasıl Eklenir
Instagram İletişime Geç Butonu Nasıl Eklenir

Instagram İletişim Düğmesi Ekleme

Instagram iletişim düğmesi ekleme işlemi için Instagram işletme hesabınıza geçmeniz gerekir. Instagram, İşletme Profili özelliğini kullanıma sundu. Bu, kullanıcıların işletmelerle e-posta veya telefon yoluyla iletişim kurmasına, yol tarifleri almasına ve daha pek çok şeye olanak tanır. Gönderilerinizi tanıtabileceğiniz ve iç görülere erişebileceğiniz bir Facebook sayfası gibidir.

Bunun nasıl yapılacağını gösteren adımlara bir göz atalım.

Instagram ‘da İşletme Hesabına Geçin

 1. Instagram uygulamasını açın ve sağ alt köşedeki simgeyi seçerek profilinize gidin.
 2. Sağ üst köşedeki hamburger simgesine ve ardından Ayarlar’a dokunun.
 3. Ayarlar altında, Hesaplar’a ve ardından Profesyonel Hesaba Geç‘e dokunun.
 4. Bir sonraki ekranda İleri’ye dokunun.
 5. İnceledikten sonra bir profil kategorisi veya şirket seçin. Ayrıca profilinizde görüntüleme seçeneğine de sahipsiniz.
 6. Devam etmek için Bitti’ye dokunun.
 7. Instagram, profilin yaratıcılar için mi yoksa iş için mi olduğunu soracak. Şirket’i seçin ve İleri’ye dokunun.
 8. Yeniden yönlendirileceksiniz ve iletişim bilgilerinizi vermeniz istenecektir. Girdikten sonra İleri’ye dokunun.
 9. Artık Instagram’ı Facebook hesabınıza bağladığınıza göre, sayfanızı bağlamak isteyip istemediğiniz sorulacaktır. Instagram hesabınıza bağlamak istediğiniz sayfayı seçin ve İleri’ye dokunun. Bunu istemiyorsanız, şu anda Facebook’a bağlanma’ ya dokunabilirsiniz. Seçeneklerden herhangi birine dokunduktan sonra bir karşılama ekranı görünecektir. Devam etmek için sağ üstteki “Bitir” düğmesine dokunun.
 10. Profil sayfanıza döndüğünüzde Promosyonlar ve Bilgiler gibi yeni düğmeleri fark edeceksiniz. Bu, başarıyla bir işletme veya işletme hesabına dönüştürdüğünüzü onaylar.
 11. Kişi düğmenizi ayarlamaya devam etmek için Profili Düzenle’ ye dokunun.
 12. Ardından İletişim Seçenekleri’ ne dokunun. Burada e-posta adresinizi, iletişim numaranızı ve adresinizi ekleyebilirsiniz.
 13. Bittiğinde, Profili Düzenle ekranına dönün ve Profil Görüntüleyici ‘ye dokunun.
 14. İçinde, Kişi bilgilerini göster seçeneğini etkinleştirin. Artık profilinizde arama düğmesini görebilirsiniz.
 15. Ara düğmesinin işletme profilinizde göründüğünden emin olmak için bir arkadaşınıza sorun veya başka bir hesap kullanın.

Not: Profesyonel Hesaba Geç seçeneğini profilinizde göremeyebilirsiniz. Bu durumda Instagram bu seçeneği sunana kadar beklemeniz gerekecek.

Bir işletme hesabına geçiş yaparak arama veya iletişim düğmesini başarıyla eklediniz. En önemlisi profilinizde Instagram iletişim butonunu göreceksiniz.

İletişim Butonuna Sahip Olmanın Faydaları

İletişim butonuna sahip olmanın faydaları Insights özelliği Instagram hesabınıza eklendi ve Profili Düzenle altındaki bir düğme ile erişilebilir. Bilgiler, profil gösterimlerinizi, web sitesi tıklamalarınızı ve en iyi performans gösteren gönderilerinizi anlamanıza yardımcı olur.

Instagram profil biyografiniz, profilinizi ve konumunuzu (bir Facebook sayfasını bağladıysanız) bağlayan Facebook sayfasıyla ilgili ayrıntıları da içerecektir. Kullanıcılar profilinizdeki “İletişim” düğmesini seçtiklerinde, arama veya e-posta gönderme seçeneğini göreceklerdir. Adresinize biyografiniz altından da ulaşabilirsiniz.

İşletme iletişim bilgilerini güncelleyin

İş iletişim bilgileri gerektiğinde istenildiği zaman değiştirilebilir. Bunu yapmak için aşağıdaki adımları kullanın:

 1. Instagram profilinizden Profili Düzenle’ ye dokunun.
 2. Profili Düzenle altında, İletişim Seçenekleri’ ne dokunun.
 3. Bir sonraki ekranda gerekli bilgileri güncelleyin.
 4. Kaydetmek için sağ üstteki Kaydet’e dokunun.
İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap